День вшанування пам'яті жертв Голодомору

25 лист. 2023
Згадайте нас - бо ми колись жили. Зроніть сльозу і хай не згасне свічка! Ми в цій землі житами проросли, Щоб голоду не знали люди вічно.

Пам'ять людей про Голодомор тривалий час каралась смертю. Важко було мовчати, але мовчали. Людську пам'ять було взято під конвой. На роки, на десятиліття... Страшне приненеволене мовчання... Довго чекали, але дочекалися, коли ожила, проснулась людська память, розверзлись її глибини і заговорили вуста тисяч, мільйонів свідків трагедії,  віддаленої від нас десятиліттями.

З нагоди відзначення пам'ятної дати для українського народу, в закладі проведені історичні уроки Пам'яті і Свободи, оформлено виставку тематичної літератури у шкільній бібліотеці "Забуттю не підлягає".

Учні та вчителі вшанували пам'ять безневинно померлих українців у 1932 - 1933 роках "Запалюємо памяті свічу". Учні переглянули відео - спогади очевидців голодоморів, архівні матеріали того часу. Учнівське самоврядування провели акцію "Запали свічку" та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

Голод 1932 - 1933 років чорніє великою плямою на демографічній карті України, втрат від цього ще не вдалося повернути - ні матеріальних, ні тим більше людських. Память про Голодомор має бути вічною, як реквієм, як пересторога всім сущим на Землі.